Przejdź do
Najpiękniejsze świąteczne iluminacje Warszawy

Najpiękniejsze świąteczne iluminacje Warszawy

21 listopada, 2021 | Mazowieckie

Kiedy na zewnątrz robi się chłodniej, a czas zmieniamy na zimowy coraz trudniej o pomysły na miłe spędzenie czasu. Dobry serial obejrzany spod ciepłego kocyka i do tego zimowa herbata brzmi jak marzenie. Czasem jednak przydałoby się także wyjść na spacer. Poniżej kilka pomysłów, które sprawią, że w zimne i szare wieczory przeniesiecie się w pełen światła bajkowy świat.

Królewski Ogród Światła w Wilanowie

Królewski Ogród Światła w Wilanowie to jedna ze świątecznych iluminacji z długą tradycją. Już od wielu lat ogród letniej rezydencji króla Jana III Sobieskiego zamienia się w okresie okołoświątecznym w świetlisty park. Do pałacu prowadzi 75-metrowy świetlny tunel, w którym posłuchać można koncertów muzyki klasycznej. Na terenie ogrodu pokręcić się można także na karuzeli lub wsiąść do mieniącej się setkami ciepłych lampek karocy. Polecam odwiedzić ogród dopiero w grudniu, ponieważ to wtedy rozbłyska najpiękniejsza część wystawy – Ogród Różany. W weekendy dodatkowo od 17:30 co pół godziny na fasadzie pałacu wyświetlane są spektakularne mappingi.

Królewski Ogród Światła czynny jest każdego dnia od zmroku (czyli już od godz. 16:00) do 21:00, od 9 października 2021 roku do 27 lutego 2022 roku.

Cena spaceru bardzo różni się w tygodniu oraz w weekend. Od poniedziałku do czwartku: 20 zł bilet zwykły, 5 zł bilet ulgowy. W weekend dwukrotnie więcej. Dzieci do lat 7 wchodzą bezpłatnie.

Magiczny Ogród Świateł Piotruś Pan (Ogród Botaniczny w Powsinie)

Motywem przewodnim Ogrodu Świateł w Warszawie jest ponadczasowa historia o Piotrusiu Panu. Podczas spaceru czeka na Was kilkanaście kolorowych scen prosto z bajki takich jak Pokój Marzeń, Wioska Pikaninów czy Piracki Okręt Wesoły Roger.  Oprócz tego przejdziecie przez kilka świetlnych tuneli: Droga do gwiazd, Tunel barwnych piór czy Aleja Wróżek. Kolejną atrakcją są wyświetlane na budynku PAN mappingi. W jednym ze stawów stworzono także łąkę z kolorowych lampek, która rozjaśnia się co 15 minut w rytm pełnej oprawy dźwiękowej. Na spacer zarezerwujcie co najmniej  godzinę. Warto pobrać przy wejściu mapkę wraz ze zdrapką, za której rozwiązanie dzieci otrzymają przy wyjściu mały upominek.

Ogród Świateł czynny jest każdego dnia od zmroku (czyli już od godz. 16:00) do 21:00, od 5 listopada 2021 roku do 27 lutego 2022 roku.

Za 4-osobowy bilet rodziny zapłacić trzeba ok. 100 zł (w zależności od dnia wizyty) + 10 zł za parking.

Magiczny Botaniczny LUMAGICA w Ogrodzie Botanicznym UW

Magiczny Botaniczny to zupełnie nowa zimowa propozycja na mapie Warszawy. Pomimo iż Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego istnieje blisko 200 lat, to zimą można go odwiedzić po raz pierwszy. Pośród uśpionej roślinności „zakwitły” świetlne rzeźby kwiatów, krzewów, ptaków i leśnych zwierząt. O dziwo, spotkacie tam także mamuta. Jest on bezpośrednim nawiązaniem do miłorzębu dwuklapowego (Ginko biloba), którego liść znajduje się w logo Ogrodu. Miłorzęby pamiętają epokę dinozaurów Od ich wyginięcia stały się także gatunkiem zagrożonym, gdyż to mamuty mogły rozsiewać nasiona tego drzewa.

Ogród Magiczny Botaniczny czynny jest każdego dnia od godz. 16:00 do 21:00, od 27 listopada 2021 roku do 27 lutego 2022 roku.

Ceny biletu 37 zł bilet zwykły, 27 zł bilet ulgowy. Dzieci do lat 5 wchodzą bezpłatnie. Można zakupić także bilety rodzinne (2+2) w cenie 110 zł.

Uliczna świąteczna iluminacja Warszawy

Jeśli chcecie poczuć ducha świąt, polecam spacer Krakowskim Przedmieściem aż do Rynku Starego Miasta. W tym roku (2021) po raz drugi na ulice powróci duch przedwojennej Warszawy. Konny tramwaj linii 18 stanie przy pomniku Kopernika. Na placu Hoovera pokręcić się można na karuzeli, a tuż obok kolumny Zygmunta zagra kataryniarz. Na fanów tradycyjnych ozdób czekać będą aż trzy choinki. Najwyższa, prawie 30-sto metrowa stanie na placu Zamkowym. Dwie mniejsze – na Rynku Starego i Nowego Miasta. Tysiącami światełek jest także ozdobionych kilkadziesiąt drzew oraz latarni ulicznych. Spacer jest oczywiście darmowy. W chłodniejsze dni, polecam zatrzymać się w jednej z licznie otwartych po drodze kawiarni lub restauracji i na rozgrzewkę kupić zimową herbatę, gorącą czekoladę lub grzane wino.  

Uliczna świąteczna iluminacja Warszawy trwa od pierwszego weekendu grudnia 2021 roku do 15 lutego 2022 roku

Polecam także inne wpisy, które pomogą poczuć świąteczny klimat. Pomysły na kalendarz adwentowy znajdziecie tutaj. Gwarantuję, że dzięki niemu Wasze dzieci przez miesiąc będą chciały wstawać z łóżka;) Jeśli nie lubicie pakować prezentów zajrzyjcie tu. A porcję wzruszeń (nie tylko dla dzieci) otrzymacie czytając najpiękniejszą historię o świętym Mikołaju.

Zostaw wiadomość

Dołącz do naszej listy mailingowej

    Śledź nas na Instagramie