Przejdź do
Jak pomysłowo zapakować prezenty?

Jak pomysłowo zapakować prezenty?

18 grudnia, 2018 | W wolnej chwili

Pakowanie prezentów (nie tylko świątecznych) to moje hobby. Jest dla mnie – tak samo jak inne formy kreatywności -doskonałą formą mindefullness. W moim domu to hobby jest traktowane raczej niszowo i z lekkim niezrozmieniem ;). Mnie natomiast na samą myśl, że siadam i pakuję, ogarnia błogi spokój. W szafie mam specjalne „prezentowe pudełko”. Kryją się w nim różnokolorowe rolki papierów do pakowania, taśmy klejące (gładkie i z wzorem), sznurki, koraliki, naklejki i oczywiście dziesiątki (!) metrów materiałowych wstążek różnej grubości. Jak zapakować pomysłowo prezenty? To nic trudnego.

Opakowanie prezentu może być … drugim prezentem

Poniżej znajdziesz kilka pomysłów do wykorzystania. Najprostsze rozwiązanie to szary lub brązowy papier. Jeszcze jedna zasada, która oszczędza 1/3 czasu pakowania to chowanie wszystkich nieregularnych kształtów w pudełka. Po butach, herbacie, czekoladkach. Pudełka pakują się najprościej. Innym rozwiązaniem jest kupowanie w prezencie książek. Te także pakują się idealnie.

#dla małej księżniczki

Róż lub fiolet. Ewentualnie czerwony. Do tego błysk, cekiny, koraliki, magiczne różdżki, tiulowe wstążki, pomponiki, tęcza… Wiem, wiem – to tendencyjne i niewychowawcze. Ale w końcu chodzi o przyjemność obdarowywanego, w tym przypadku małej obdarowywanej. Mając w domu pięciolatkę z doświadczenia wiem, że jedynie powyższe propozycje wzbudzają nieudawany zachwyt.

#dla minimalistów czyli ZERO WASTE

Szary/brązowy papier sprawdzi się idealnie. Do tego kokarda ze sznurka (ja użyłam sznurka murarskiego – jedyny, który akurat był w naszym domu w kolorze czerwonym), guzik, jednokolorowa gwiazdka lub choinka. Generalnie – im mniej tym lepiej.

Wskazane także opakowanie z odzysku. I oczywiście zero plastiku. Może być gazeta z zeszłego miesiąca. A jeśli się uda i trafisz arkusz z ciekawym tekstem lub jakąś krzyżówką, to będzie dwa w jednym.

#dla teściowej

A tutaj uwaga (!) wyjątek. Szary papier się nie sprawdza. Co zatem proponuję? Rozwiązanie „z rozmachem”. Najlepiej złoto lub srebro. Ogólnie glamour i z błyskiem. Niech mama wie, że u nas wszystko w porządku.

#dla przyjaciół

A dla przyjaciół (kiedy już zapakujesz wszystkie powyższe pakunki i zajmie Ci to pół nocy) prezent wrzuć po prostu w torebkę. Zrozumieją;)

Zostaw wiadomość

Dołącz do naszej listy mailingowej

    Śledź nas na Instagramie