Przejdź do
Mydło, szydło… czyli jak zachęcić dzieci do mycia rąk

Mydło, szydło… czyli jak zachęcić dzieci do mycia rąk

6 marca, 2019 | W wolnej chwili

Brudne dzieci to szczęśliwe dzieci. Zgadzacie się z tym? Ale jak sprawić, by same biegły myć ręce po powrocie ze spaceru, przedszkola czy przed obiadem? Nie każde dziecko (szczególnie te mniejsze) to lubi. Poniżej znajdziecie nasze sprawdzone pomysły DIY, dzięki którym Wasze pociechy będą o tym pamiętać regularnie.

Mydełko z figurką LEGO (czas przygotowania 30 minut)

Do zrobienia mydła LEGO potrzebujesz bazy mydlanej (500 g bazy wystarczy na 10 mydełek) oraz silikonowym foremek (możesz wykorzystać kuchenne foremki do pieczenia muffinków). My, na popularnym portalu internetowym, kupiłyśmy bazę bez SLSu. Dzięki temu nasze mydło było nie tylko ręcznie zrobione, ale też zdrowsze dla skóry.

Mydło rozpuść w garnku, ulubioną figurkę LEGO Twojego dziecka umieść w foremce (twarzą do dołu) i zalej rozpuszczonym mydłem. Możesz użyć dowolny mały przedmiot, np. koralik, mini laleczkę lub suszony kwiatek. Po 15 minutach kostka myjąca jest gotowa do użytku. Im szybciej mydło się zużyje, tym prędzej dziecko „dokopie się” do swojego skarbu. Czy to nie jest wystarczająca zachęta, aby często myć ręce?

Mydło możesz zrobić razem z dziećmi. To fajny rodzaj eksperymentu w każdym wieku. U nas sprawiło to dużo radości zarówno pięciolatce, jak i dziewięciolatkowi.

Kolorowa pianka (czas przygotowania 5 minut)

Czy zauważyliście, że dużo bardziej fascynujące jest dla dzieci mycie rąk pianką niż zwykłym mydłem w płynie. Jest ona niestety droższa i szybciej się zużywa (pewnie dlatego, że jest fajniejsza). Dlatego podpowiadamy, jak za kilka złotych wyczarujesz w domu pianki w kolorach tęczy. Wystarczy, że kupisz mydło piankowe raz i wykorzystasz ponownie przezroczystą butelkę z dozownikiem. Wlej kolorowe mydło w płynie i rozcieńcz w proporcji mniej więcej pół na pół z wodą. Pianka do mycia rąk gotowa!

Jeśli powyższe sposoby nie zadziałają, pozostaje zorganizowanie dzieciom wycieczki do Muzeum Mydła i Historii Brudu. Być może kąpiel w średniowiecznej balii i pranie na tarze przekona je, że nie ma nic prostszego jak iść do łazienki, odkręcić wodę i samodzielnie umyć ręce w ciepłej wodzie;) A przede wszystkim baw się przy tym dobrze. Miłego dnia.

Zostaw wiadomość

Dołącz do naszej listy mailingowej

    Śledź nas na Instagramie