Przejdź do
Pomysły na kalendarz adwentowy DIY

Pomysły na kalendarz adwentowy DIY

26 listopada, 2018 | W wolnej chwili

Kiedy na zewnątrz robi się coraz chłodniej i zmieniamy czas na zimowy, moje dzieci zaczynają się niecierpliwie dopytywać, kiedy zrobimy już kalendarz adwentowy? Własnoręczne przygotowanie kalendarza to radość nie tylko dla maluchów, lecz także dla starszaków i dorosłych – to po prostu dobry pomysł na podarek dla kogoś bliskiego, komu chcesz pokazać, że jest dla Ciebie WAŻNY. Dlatego zerknij na nasz przepis na kalendarz adwentowy 2018 oraz garść inspiracji i spraw swoim najbliższym niespodziankę. Wykonanie kalendarza jest proste.

Jak wykonać kalendarz adwentowy ze zdjęcia?

Najpierw obowiązkowo usiądź wygodnie z pyszną korzenną herbatą lub kawą, włącz relaksującą muzykę i daj się ponieść świątecznej atmosferze już w listopadzie ;).

Do przygotowania kalendarza (5 wzorów pudełek) potrzebujesz:

 • 24 kartoników/pudełek,
 • jednokolorowego papieru do ich opakowania,
 • papierów kolorowych: zielonego, czerwonego, białego, czarnego, ciemnego i jasnego brązowego, pomarańczowego,
 • wstążek i dekoracji (opcjonalnie: gotowe oczka, małe pomponiki, naklejki w kształcie gwiazdek),
 • liczb od 1 do 24,
 • nożyczek, kleju na gorąco, taśmy klejącej, sznurka, dziurkacza,
 • drobnych prezentów do ukrycia w pudełkach (pomysły poniżej).


Kolejne kroki:

 • W kartonikach umieść małe upominki / kartki z zadaniami.
 • Owiń pudełka w papier – dokładnie tak jak pakuje się prezenty.
 • Z kolorowych papierów wytnij potrzebne kształty (po 4 choinki , mikołaje, pingwiny, śnieżynki, misie, dla których tłem był papier prezentowy. 4 pudełka pozostawiłyśmy w formie prezentów dodając tylko kolorowe wstążeczki.
 • Naklej gotowe kształty na pudełka.
 • Przyczep pudełka do sznurka za pomocą kleju na gorąco.
 • Naklej lub przyczep liczby  (pamiętaj aby numerować od dołu  – pionowo lub poziomo, aby dziecko każdego dnia odcinało jeden prezent).

Co włożyć do kalendarza adwentowego?

Pierwszy kalendarz adwentowy zrobiłam, gdy mój syn miał 3,5 roku i był jeszcze jedynakiem. Od tego momentu minęło już trochę czasu i teraz kalendarze do wypełnienia są dwa. I wiesz co, zdradzę Ci mój rodzicielski sekret. Nieważne, czy do kalendarza zapakujesz drobiazgi czy większe prezenty, gwarantuję Ci, że przez cały grudzień dzieci będą wstawać do szkoły z zapałem. Co roku zastanawiam się, czy nie zorganizować adwentu także przed Wielkanocą;)

Pomysły na drobiazgi do kalendarza adwentowego:

naklejki, tatuaże wodne, mini puzzle, mała książeczka, małe figurki, wszelkie formy niezbędne dla dziecięcej kreatywności (ciastolina, kolorowe taśmy klejące, plastelina, kredki, farby, koraliki, pomponiki), słodkości (mamby, żelki, galaretki, świąteczne pierniczki lub czekoladowe monety – dla prawdziwych fanów świnki Peppy), dziecięce błyskotki (wisiorki, pierścionki i bransoletki), spinki, gumki, opaski do włosów, karty piłkarskie (dla prawdziwych kilkuletnich fanów piłki nożnej). Jeśli masz w domu wielbicieli LEGO to tutaj możesz znaleźć instrukcję do samodzielnego złożenia choinki z klocków.

Świetnym pomysłem jest też umieszczanie w kalendarzu wyzwań świątecznych (np. napisanie listu do św. Mikołaja, nauczenie się 3 zwrotek wybranej kolędy, wspólne pieczenie pierniczków) lub – szczególnie jeśli zrobiony przez Was kalendarz jest mały – wierszyków/zgadywanek z opisem, gdzie znajduje się upominek. Wtedy zabawy i szukania jest jeszcze więcej. A teraz do dzieła! Dobra zabawa gwarantowana, a uśmiech na buzi Waszego dziecka bezcenny.

Jeśli brakuje Ci czasu (bo nie wierzę, że brakuje Ci kreatywności i pomysłów!), to zawsze możesz kupić gotowy kalendarz. Kilka pomysłów poniżej:1. Kalendarz Empik (24,99 zł), 2. Skandynawski kalendarz FERM LIVING (240 zł), 3. Kalendarz Tchibo (59,99 zł), 4. Kalendarz JULA (79,99 zł), 5. Drewniany domek (99,99 zł)

Sprawdź także pomysł na zawieszki świąteczne z masy solnej tutaj.

Komentarze są wyłączone

Dołącz do naszej listy mailingowej

  Śledź nas na Instagramie