Przejdź do
Ozdoby świąteczne z masy solnej czyli jak zatrzymać czas

Ozdoby świąteczne z masy solnej czyli jak zatrzymać czas

17 listopada, 2018 | W wolnej chwili

Dzisiaj mamy dla Was sprawdzony, super szybki, tani i przede wszystkim kreatywny sposób na własnoręczne wykonanie zawieszek na choinkę i prezenty. Kluczem do sukcesu jest masa solna… tak, tak, to ta sama, którą pamiętamy z przedszkola. Do tego fantastyczny czas spędzony z dziećmi na dobrej zabawie gwarantowany.

Przepis na masę solną

Przepis na masę solną jest prosty, choć w Internecie znajdziecie różne warianty. Specjalnie dla Was przetestowałyśmy jeden z nich.

  • 2 filiżanki mąki, 1 filiżanka wody, 1 filiżanka soli, 1 łyżeczka oleju, dodatkowo barwniki spożywcze, farbki lub barwniki naturalne (kurkuma, kakao, sok z buraków)
  • wymieszaj wszystkie składniki, podziel ciasto na części i dodaj barwniki (uwaga: barwniki podczas pieczenia zblakną),
  • rozwałkuj ciasto, wytnij dowolne kształty np. używając foremek do pierników, nie zapomnij zrobić dziurkę do zawieszenia ozdoby,
  • całość piecz w 120 C 1-2 godziny co jakiś czas odwracając kształty

Życzymy Wam dobrej zabawy!

PS. Przygotowanie masy solnej jest banalnie proste. Dużo trudniej jest zatrzymać się w przedświątecznym pędzie. Ja sama złapałam się na tym, że już w myślach kupuję kolejne ozdoby świąteczne i wizualizuję choinkę swoich marzeń. Puch, bańka mojego życiowego minimalizmu w tym momencie pękła z hukiem! Gdy jednak wyjmę z szafy skrzętnie zapakowane pudełka z ozdobami świątecznymi, wśród zawieszek wyszperam jak co roku mikołaja z 30-letnim stażem od najlepszej przyjaciółki z podstawówki, aniołka z gipsu od koleżanki z liceum (ach, ta nasza licealna paczka) i gwiazdki kupione na pchlim targu w podróży życia. Jedna choinka, a tyle wspomnień. Dlatego w tym roku na moim drzewku zawieszę także te najważniejsze ozdoby z masy solnej, bo pierwsze przygotowane wspólnie z moim małym Zuszkiem. Mam nadzieję, że niektóre z nich kiedyś zawisną na choince w jego domu i przypomną mu wspólne chwile spędzone z mamą. Bo w Święta warto się zatrzymać… czego Wam i sobie życzę.

Zostaw wiadomość

Dołącz do naszej listy mailingowej

    Śledź nas na Instagramie