Przejdź do
Strój karnawałowy za 5 zł

Strój karnawałowy za 5 zł

27 stycznia, 2019 | W wolnej chwili

Styczeń to czas karnawału. A jak karnawał to bal… Spróbujemy Was przekonać, że przygotowanie stroju karnawałowego dla dziecka może być niedrogie, łatwe i przede wszystkim szybkie.

Krok 1 – poszukaj ubrań w szafie

Przede wszystkim wykorzystaj ubrania, które masz w domu. Zosia (lat 5) uwielbia Świnkę Peppę. Wybór stroju był u nas prosty – zrobimy główną bohaterkę kultowej bajki. Znalazłyśmy w szafie jasnoróżowe rajstopy i bluzkę z długim rękawem mniej więcej w tym samym kolorze oraz czerwoną bawełnianą sukienkę.

Jeżeli masz w domu białe rajstopki, białą bluzkę z długim rękawem i różową sukienkę, przebierz córeczkę za Owcę Suzy. Pomarańczowa bluzka i rajstopy wraz zieloną sukienką to idealna podstawa do stworzenia Kotki Candy. Pamiętaj, że bluzka nie musi być wcale gładka, ponieważ wzór zakryje sukienka.

Krok 2 – przygotuj maskę

Do stworzenia maski Świnki Peppy będą potrzebne:

  • Dwa arkusze filcu (jasno i ciemnoróżowy). Do maski wykorzystasz głównie filc jasnoróżowy i ten arkusz musi być sztywny (impregnowany). Kupisz go w pasmanterii, na Allegro lub w Empiku. Drugiego koloru potrzeba dosłownie odrobinę – na uśmiech i dziurki w nosie. Równie dobrze może być to pianka lub kolorowy papier.
  • Szablon maski narysuj samodzielnie wzorując się na grafice z Internetu. Polecam zrobienie papierowego prototypu i ewentualne dopasowanie do wielkości twarzy dziecka.
  • Różowy kordonek do wyszycia nosa. (Obszyłam także całą maskę dookoła dla fajniejszego efektu, ale nie jest to konieczne.)
  • Igła, nożyczki i klej na gorąco.>
  • Gumka o długości ok. 40 cm (kupisz w pasmanterii).

Odrysuj i wytnij maskę z jasnoróżowego impregnowanego filcu. Klejem na gorąco (klejem magic) naklej na masce dwie dziurki w nosie i uśmiech. Wyszyj kreskę oddzielającą nos (i jeśli chcesz to obszyj całą maskę). Na końcu, po dopasowaniu do obwodu głowy dziecka, przyszyj gumkę. Maska gotowa.

A jaki strój dla ośmiolatka?

Strój dla ośmiolatka to odrobinę większe wyzwanie. Oczywiście możemy spróbować go przebrać za jednego z bohaterów Świnki Peppy … ale prawdopodobieństwo, że się uda jest raczej znikome, haha. W tym roku wybór syna był dla mnie oczywisty. Jeden ze skin’ów z popularnego Minecrafta – Ninja.

Czarne dresowe spodnie, czarna termiczna bluzka. Jako czerwony pasek posłużył stary szalik. Maska -oczywiście w kształcie kwadratu – z czarnego impregnowanego filcu. Na masce naklejone czerwone i beżowe aplikacje zgodnie ze wzorcem wskazanym przez syna. Uff, poszło nawet szybciej, niż ze świnką.

A kim chce zostać Twoje dziecko na balu karnawałowym? Przejrzyjcie wspólnie szafę i wybierzcie bohatera. Maskę przygotujesz 5 zł, a radość dziecka bezcenna.

Zostaw wiadomość

Dołącz do naszej listy mailingowej

    Śledź nas na Instagramie